Rudarska 1, 72240 Kakanj
info@radioklubkakanj.ba

Na Smetovima održan seminar Radio mreže za opasnost u Bosni i Hercegovini

Na Smetovima održan seminar Radio mreže za opasnost u Bosni i Hercegovini

Posljednjeg vikenda u februaru, 27. i 28. februara 2021. godine, održan je E7 EMCOM seminar/webinar u organizaciji Asocijacije Radioamatera u Bosni i Hercegovini, Radio kluba “Zenica” E71EZC i Radio kluba “Kakanj” E73EKK. Naš klub je predstavljala delegacija sastavljena od sljedećih članova: Čobo Suad E79SUA (tehnička podrška i administracija webinara), Čolak Rasmin – Rale E73KT, Šljivo Elvedin i Zaimović Ermin. Prvog dana seminara, predavanja su održali: Vukić Ognjen, RMZO Prijedor, Savez Radioamatera Republike Srpske; Vesel Jan, Sustav radio veza u kriznim situacijama Republike Hrvatske (SRVKS); Cestnik Tilen, Radio mreža za opasnost Slovenije (ARON). Drugog dana predavanja su održali Kovačević Željko, menadžer repetitorske mreže pri ARAuBiH, te naš član Čobo Suad, koji je održao predavanje na temu “HAMNET u RMZO namjene”.

Vaša reakcija
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tags: , ,

Komentariši