Rudarska 1, 72240 Kakanj
info@radioklubkakanj.ba

Proba pred terensku vježbu RMZO “IARU protokol u kriznim situacijama”

Proba pred terensku vježbu RMZO “IARU protokol u kriznim situacijama”

Danas je održana proba pred terensku RMZO vježbu Asocijacije radioamatera u Bosni i Hercegovini “IARU protokol u kriznim situacijama”, koja će se održati u subotu, 10. aprila 2021. Iz Doma radioamatera na Smetovima je ispred RMZO tima Radio kluba “Zenica” E79RZE operator bio Alen Ruvic E71AR, a ispred Radio kluba “Kakanj” sa lokacije u naselju Hrasno kod Kaknja (493 m n.v.) je radio Suad Čobo E79SUA kao E73EKK/P. Sa svega 4W snage smo uspjeli uspostaviti kontakt sa Smetovima, a zatim smo pristupili testiranju sistema VARA FM CHAT. Današnja aktivnost je značajna za daljnje aktivnosti u RMZO i narednu terensku vježbu, te se za ovu priliku naši članovi – radioamateri pripremaju svakodnevno.

Vaša reakcija
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tags:

Komentariši