Rudarska 1, 72240 Kakanj
info@radioklubkakanj.ba

Radovi u Radio klubu Kakanj za mjesec April 2021. (SIM-KOMERC d.o.o. Kakanj)

Radovi u Radio klubu Kakanj za mjesec April 2021. (SIM-KOMERC d.o.o. Kakanj)

Izradu ovog članka je omogućio

SIM KOMERC d.o.o. Kakanj

Naši članovi Rasmin Čolak E73KT i Bajezid Kubat E74DKB su srijedu, 7. aprila 2021. godine, počeli pripremati mali stub, visine 4 metra, koji je u planu da se postavi na zgradi u kojoj se nalazi Radio klub Kakanj, a koji će nam poslužiti za postavljanje dipol antena i vertikalne antene Diamond za UKT opseg. Nadamo se da će u skorije vrijeme biti nešto sunčanih dana kako bi se projekat priveo kraju. Na kraju se želimo zahvaliti našoj domaćoj firmi SIM-KOMERC d.o.o. Kakanj, koji su nam ustupili materijal za ovaj projekat.
Također se ubrzano radi i na pripremama za predstojeću terensku vježbu “IARU protokol u kriznim situacijama” koja će se održati u subotu, 10. aprila 2021. godine. U vježbi će učestvovati zajedno sa našim klubom i RMZO tim Radio kluba Zenica E79RZE, RMZO Saveza Radioamatera RS iz Radio kluba “Kozara” Prijedor E73JHI, Sustav radio veza u kriznim situacijama iz Zagreba, te S5 ARON tim iz Slovenije. Naš član Suad Čobo E79SUA iz IT sekcije priprema svu tehničku opremu za nesmetano održavanje vježbe preko sistema VARA FM CHAT.

Vaša reakcija
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tags: , , ,

Komentariši