Rudarska 1, 72240 Kakanj
info@radioklubkakanj.ba

Kategorija: Iz Radio kluba

Održana IV Redovna sjednica Upravnog odbora ARAuBiH u Kaknju

U nedjelju, 12.03.2023. godine je održana IV Redovna sjednica Upravnog odbora ARAuBiH u prostorijama Radio kluba Kakanj. Sjednica je imala prošireni karakter, budući da su istoj prisustvovali i Sekretar, članovi Nadzornog odbora i menadžeri ARAuBiH.  Ispred Radio kluba kao domaćina ove sjednice, prisustvovali su i naši članovi Emin Šehić, Benjamin Memčić, Muhamed Fejzović, kao i…
Read more

Radio klub Kakanj učestvovao u Međunarodnoj godišnjoj provjeri veze RMZO BiH

20. januara 2023. godine je održana Redovna međunarodna godišnja provjera veze analognih stanica i automata u organizaciji Radio mreže za opasnost pri Asocijaciji radioamatera u Bosni i Hercegovini. U vježbu su bile uključene sve članice Međunarodne radioamaterske unije (IARU). Provjera veze se odvijala na IARU R1 EMCOMM kanalima: 3612 KHz LSB, 145.500 MHz FM, R3/RV54…
Read more

Održano predavanje o YOTA mjesecu u STŠ “Kemal Kapetanović” Kakanj

Radio klub Kakanj je organizovao predavanje o radioamaterizmu i Mjesecu mladih u eteru – December YOTA Month, učenicima drugih razreda elektrotehničke struke u Srednjoj tehničkoj školi “Kemal Kapetanović” u Kaknju. Prezentaciju radioamaterizma i demonstraciju uspostave radio veza je održao Suad Čobo – E79SUA, koordinator Primopredajne sekcije Radio kluba Kakanj i koordinator YOTA mjeseca u Bosni…
Read more

Radio klub Kakanj na Izvještajnoj skupštini ARAuBiH u Doboj Jugu

U nedjelju, 11. decembra 2022. godine je održana Izvještajna skupština Asocijacije radioamatera u Bosni i Hercegovini u Doboj Jugu, kojoj su prisustvovali članovi Asocijacije iz cijele BiH. Jednoglasno su usvojeni izvještaji o radu i finansijskom poslovanju, te izvještaji menadžera ARAuBiH. Većinom glasova je usvojena i prethodna odluka o visini članarine u ARAuBiH, te odluka o…
Read more

Radio klub Kakanj obilježava Mjesec mladih u eteru – December YOTA Month 2022

Ove godine, Asocijacija radioamatera u Bosni i Hercegovini se pridružuje radioamaterskim savezima širom svijeta u obilježavanju Mjeseca mladih u eteru – December YOTA Month 2022, projektu Radne grupe za mlade Regije 1 Međunarodne radioamaterske unije (IARU R1 Youth WG), koji ima za cilj promovisati radioamaterizam svim budućim, ali i sadašnjim mladim radioamaterima do 26. godine…
Read more

E7BOSNIA: PPS Radio kluba Kakanj sa ARAuBiH na obilježavanju Dana državnosti na Bobovcu

25. novembra 2022. godine, u sklopu manifestacije Asocijacije radioamatera u Bosni i Hercegovini pod nazivom “Kraljevski gradovi BiH”, Suad Čobo, koordinator Primopredajne sekcije Radio kluba Kakanj, sa kraljevskog grada Bobovac u timu radioamatera učestvovao na SKED-u putem repetitorske mreže ARAuBiH, koristeći specijalni pozivni znak E7BOSNIA. Na Bobovcu je, uporedo sa našom manifestacijom, održano i obilježavanje…
Read more

Medijska pokrivenost učešća RK Kakanj na YOTA 2022 kampu u Hrvatskoj

Sljedeći mediji su prenijeli vijesti o učešću našeg člana Čobo Suada E79SUA na ljetnom kampu mladih radioamatera YOTA 2022 u Hrvatskoj: Podsjećamo, Suad Čobo je u timu od četiri člana predstavljao Bosnu i Hercegovinu na kampu Youngsters on the Air od 6. do 13. avgusta 2022. godine u Karlovcu, Hrvatskoj. Suad ČoboSuad Čobo je koordinator…
Read more

Radio klub Kakanj na IARU VHF kupu

U subotu i nedjelju je održan IARU VHF kup, u kojem je učestvovao i Radio klub Kakanj. Radio veze na ovom takmičenju su održane sa kakanjske lokacije Rozi (960 mnv – JN94AC). Ispred Primopredajne sekcije Kluba, svoj doprinos su dali Rasmin Čolak E73KT i Irnis Marušić, koji su svojim angažmanom obezbijedili svu opremu, logistiku, te…
Read more

Član RK Kakanj na Međunarodnom kampu mladih radioamatera YOTA 2022 u Hrvatskoj

Izradu ovog članka su omogućili: U Karlovcu u Hrvatskoj je od 6. do 12. avgusta 2022. održan Deseti Youngsters on the Air kamp mladih radioamatera, u organizaciji Međunarodne radioamaterske unije (IARU) i Hrvatskog radioamaterskog saveza (HRS). Na ovom kampu je učestvovalo oko stotinu učesnika iz 23 zemlje svijeta, uglavnom iz IARU regije 1 koja obuhvata…
Read more

U Kaknju održana sjednica skupštine ARAuBiH

U nedjelju, 05. decembra 2021. godine, u Kaknju je održana Izvještajno-izborna Skupština Asocijacije radioamatera u Bosni i Hercegovini kojoj su prisustvovali članovi Asocijacije iz cijele BiH. Na Skupštini su podneseni i gotovo jednoglasno usvojeni izvještaji o radu i finansijskom poslovanju Asocijacije za protekli period a izvršen je i izbor novog rukovodstva. Također, na Skupštini su…
Read more